Neskrývaj sa, vystúp z radu!

Neskrývaj sa, vystúp z radu! Život so sklerózou multiplex.

Podporu pacientov so sklerózou multiplex sa v treťom ročníku projektu pod názvom „Neskrývaj sa, vystúp z radu. Môj život so sklerózou multiplex“, rozhodlo znova kreatívne vyjadriť viacero slovenských osobností a influencerov.

Projekt mal hlavný cieľ, a to upriamiť pozornosť a dôraz na odstránenie predsudkov, ktorými je toto ochorenie sprevádzané.

Ambasádorkou tohtoročnej kampane bola trojnásobná olympijská víťazka Anastasia Kuzminová, ktorá pacientov so sklerózou multiplex podporuje, aby sa v boji s ochorením nevzdávali.

Do projektu sa zapojilo aj viacero známych osobností – herci, speváci, moderátori, športovci a ďalšie osobnosti spoločenského života. Svoju podporu pacientom  so SM vyjadrili symbolickým vymaľovaním plátených tašiek, ktoré boli verejnosti predstavené na tlačovej konferencii 14. mája 2019 v Bratislave. Poďakovanie za vyjadrenie podpory pacientom so sklerózou multiplex patrí: Vladimíra Ledecká, Števo Martinovič, Zuzana Vačková, Gabo Kocák, Kvetka Horváthová, Matej Tóth, Alena Stračiaková, Thomas Puskailer, Erika Barkolová, Jozef Dodo Kuriľák, Lucia Wirthová, Michal Sabo,  Karin Haydu, Roman Pomajbo, Karin Majtánová, Juraj Kemka, Adriana Kemka, Dušan Pašek, Natália Olcsváry Hatalová, Matej "Sajfa" Cifra, Veronika Cifrová Ostrihoňová, Maroš Molnár, Adriana Pešinová, Boris Bordács, Bibiana Ondrejková a influenceri:  lulusbakery - Lucia Gažová, L E N K A, Linda Babušík Adamčíková z blogu Lapkinn, fero_joke a marekkajan.

Počas tretieho ročníka kampane boli predstavené aj krátke edukačné filmy, ktoré spojili lekárov aj pacientov a ich pohľad na problematiku ochorenia. Svoju podporu vo filmoch vyjadrila pacientom aj ambasádorka projektu Anastasia Kuzminová.

Vymaľované a ručne podpísané plátené tašky, budú odovzdané počas roka vybraným pacientov na celom území Slovenska. Viac informácií Vám poskytneme na www.spolumozeme.sk, FB a Instagrame Spolumozeme.

Neskrývaj sa, vystúp z radu! Život so sklerózou multiplex. - video 1

Neskrývaj sa, vystúp z radu! Život so sklerózou multiplex. - video 2

Neskrývaj sa, vystúp z radu! Život so sklerózou multiplex. - video 3